ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6651160
*
nr 665 1160
Spegel
mosaikram, höjd: 102
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 17:28:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 19:59:42
1
100 kr
1/11 08:44:14
1
500 kr
1/11 11:02:00
1
150 kr
1/11 13:14:06
2
150 kr
1/11 13:16:58
3
200 kr
1/11 16:30:11
2
250 kr
1/11 17:19:25
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosaikram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 665 1160
Spegel
mosaikram, höjd: 102
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 19:59:42 | 1 | 100 kr |
1/11 08:44:14 | 1 | 500 kr |
1/11 11:02:00 | 1 | 150 kr |
1/11 13:14:06 | 2 | 150 kr |
1/11 13:16:58 | 3 | 200 kr |
1/11 16:30:11 | 2 | 250 kr |
1/11 17:19:25 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosaikram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27